Çinli üretici tarafından CR-100 Creality, 3D baskıyı çocuklar için erişilebilir hale getirmek için tasarladığı Kompakt bir 3d yazıcıdır. Eğlenceli bir tasarıma ve otomatik kalibrasyon ve dokunmatik ekran gibi kullanımı kolay özelliklere sahiptir ve fiyatı Nmosphere farkıyla 1600 TL dir Ekonomiktir, ancak çocuklara ve eğitime yönelik diğer çoğu yazıcıya kıyasla küçük bir yapı hacmine sahiptir.

Peki, CR-100 çoçuklar için mükemmel bir baskı çözümü sunuyor mu? yatırım yapmaya değip değmeyeceğini görmek için özelliklerini inceledik. Bu çocuk dostu 3D yazıcıda neler yaptığımızı öğrenmek için okumaya devam edin.

OTOMATİK KALİBRASYON

Özellikle çocuklar için kullanışlı bir özellik olan bu 3D yazıcı, sizi karışıklıktan kurtaracak, aynı zamanda (umarım) küçük parmakları zarar görmekten koruyacak otomatik kalibrasyon özelliğine sahiptir.

Aslında, genel olarak, kullanımı kolay tak ve çalıştır yazıcı olduğunu söyleyebiliriz

KULLANIMI KOLAY DOKUNMATİK

Üç düğmesi vardır: Biri baskıları başlatmak ve duraklatmak, diğeri ana menüye geri dönmek ve diğeri sıcaklığı kontrol etmek için

EMNİYET

Creality, makinenin alev alma geciktirici bir gövdeye, yüksek kaliteli elektrikli bileşene sahip olduğunu ve “daha güvenli ve daha güvenli” olduğunu, söyleyebilirim

Ne olursa olsun, yazıcının açıkta kalan kablo bileşeni yoktur ve küçük yapısı, örneğin bir çocuğun nozüle değmesinden dolayı yanmasını Ender 3’ten daha zor hale getirir.

EĞLENCELİ GÖRÜNÜMÜ

Çocuklar için, normal görünümlü bir yazıcıdan daha çok heyecan verici olabilecek bir kamyona benziyor. Yazıcı ayrıca dört renge sahip: Kırmızı, sarı, turuncu ve mavi.

KOMPAKT BOYUT

Creality CR-100’ün küçük boyutu evinizde fazladan alanınız yoksa bile – çocuğunuzun istediklerini yaratmasına izin verme konusunda titiz annelere yardımcı olacaktır.Toplam boyutu 241 x 183 x 255 mm ve baskı alanı 100 x 100 x 80 mm’dir.

ÇIKARILABİLİR MANYETİK YATAK

Baskıları çıkarmayı mümkün olduğunca kolaylaştırmak için bu yazıcıda manyetik tabla bulunur. Yapım plakasına yapışır ve çıkar nihayetinde yumuşak bir bükülme ile baskıları tabla üzerinden alabilirsiniz. Fakat ısıtmalı bir yatak olmadığını söylemeliyiz

SESSİZ

Bunun pazarlama amaçlı veya gerçek olup olmadığını söylemek zor, ancak Creality, CR-100’ün kompakt yapısı ve kaliteli rulmanları sayesinde biz oldukça sessiz bulduk.